Kolejny raz uczniowie naszej szkoły biorą udział w ogólnopolskim konkursie krajoznawczo – turystycznym „Poznajemy Ojcowiznę”. W ramach tego turnieju myślenicki odział PTTK „Lubomir” zorganizował dla uczestników wycieczkę po Małopolsce. Izabela Bałucka i Karolina Sopiak pod opieką pani Marzeny Leszczyńskiej miały okazję zwiedzić ciekawe i interesujące miejsca. Dziewczyny  oglądały Kamienie Brodzińskiego – wielkie głazy w Wiśnicko – Lipnickim Parku Krajobrazowym.  Następnie spacerowały po rynku w Lipnicy Murowanej oglądając domy z charakterystycznymi podcieniami. Zapoznały się również z architekturą sakralną tego miasta -  szczególnie pięknym drewnianym kościołem św. Leonarda. W dalszej części wycieczki uczestnicy oglądali zamek w Starym Wiśniczu. Był też czas na zjedzenie pysznej pizzy w centrum Wiśnicza. W drodze powrotnej uczennice zobaczyły pomnik Jana Pawła II w Nigowici.

Podczas wycieczki towarzyszyła nam bardzo ładna słoneczna pogoda. Zmęczone ale zadowolone wróciłyśmy do domów. Na pamiątkę zrobiłyśmy kilka zdjęć – prawdę mówiąc dużo zdjęć.

Kadra pedagogiczna

ŻYŁA BOGUSŁAW