16  października  bieżącego  roku  w  Myślenicach  miał  miejsce  powiatowy  konkurs  pieśni  i  piosenki  religijnej. W  tej  edycji  konkursu  po  raz  pierwszy  wystąpiła  oaza  „Dzieci  Bożych”  z  parafii  Osieczany, którą  opiekują  się  i  prowadzą  państwo  Agnieszka  i  Piotr  Węgreccy.

Zespół  odniósł  bardzo  duży  sukces – mianowicie  wywalczył  główną  nagrodę  Grand  Prix  i  tym  samym  zdobył  kwotę  w  wysokości  tysiąca  złotych. Zespół  zaprezentował  dwie  piosenki: „Nasz  Bóg”, „Niech  cała  ziemia”, z  towarzyszeniem  instrumentów  takich  jak: gitara – Izabela  Bałucka, gitara  elektryczna – Łukasz  Bała, flet – Agnieszka  Cegielska, skrzypce  - Dominika  Węgrecka, pianino – Dawid  Kopp, instrumenty  perkusyjne – pan  Piotr  Węgrecki.

Myślę, że  warto  poświęcić  zespołowi  chwilę  uwagi. Oaza  funkcjonuje  już  od  2012  roku – nieustannie  pod  „batutą” – państwa  Węgreckich, którzy  są  niekwestionowaną  duszą  zespołu. To  dzięki  nim  możemy  wsłuchiwać  się  w  przepiękny  śpiew  trzydziesto  dwuosobowej  grupy  dzieci – zarówno  ze  szkoły  w  Osieczanach, jak  i  Drogini. Spotykają  się  dwa  razy  w  tygodniu – w  soboty  i  niedziele. W ich  wykonaniu  mogliśmy  obejrzeć  jasełka – przygotowane  we  współpracy  z  grupą  „Gloria” ( z  kościoła  Brata  Alberta  w  Myślenicach )  oraz  koncert  wielkanocny. Oprócz  świąt – można  ich  usłyszeć  na  niedzielnej  Mszy  Świętej o  godzinie  11:30. Do  zespołu  należą  uczniowie  od  klasy  III  szkoły  podstawowej  aż  do  uczniów  z  klas  gimnazjalnych. W  tym momencie  w  gronie  śpiewających  z  Osieczan, znajdują  się: Zuzanna  Jaworska, Zuzanna  Banowska, Emilia  Bartosz, Izabela  Bałucka, Karolina  Sopiak, Dominika  Węgrecka, Magdalena  Węgrecka, Maja  Ruchlewicz, Marcin  Batko, Elżbieta  Budzowska. Ponadto  absolwenci  naszej  szkoły: Dawid  Kopp, Małgorzata  Batko, Julia  Żyła, Wiktoria  Budzowska, Beata  Olesek  i  Agnieszka  Cegielska.

Zespołowi  i  jego  opiekunom  jeszcze  raz  bardzo  gratulujemy  i  życzymy  dalszych  sukcesów. A  nagranie  z  występu  z  konkursu  możecie  obejrzeć  i  usłyszeń  na  stronie: Parafia  Św. Wojciecha  Osieczany  na  Facebooku. J

Kadra pedagogiczna

ŻYŁA BOGUSŁAW