Dnia  24  listopada  Szkołę  w  Osieczanach  odwiedził  Pan  Burmistrz  Maciej  Ostrowski. Celem  wizyty  było  wręczenie  nagrody  dla  ucznia  wybitnie  zdolnego  w  naszej  gminie – czyli  dla  Dominiki  Węgreckiej.

Świadkami  wręczenia  nagrody  byli  wszyscy  uczniowie, nauczyciela, a  także  mama  uczennicy, pani  Agnieszka  Węgrecka.

Jest  to  nagroda  przyznawana  uczniom  wyjątkowo  uzdolnionym, nie  tylko  w  zakresie  nauki, ale  także  innych  dziedzin,  takich jak: muzyka, plastyka, sport… Dominika  jest  laureatką  licznych  konkursów  przedmiotowych  zaczynając  od  tych  szkolnych, kończąc  na  wojewódzkich, a  nawet  międzynarodowych. W  ubiegłym  roku  szkolnym  otrzymała  tytuł  Finalisty  Małopolskiego  Konkursu  Kuratoryjnego. Dodatkowo  Dominika  śpiewa, gra, maluje… Jest  uczennicą  państwowej  Szkoły  Muzycznej  w  Myślenicach, należy  do  szkolnego  zespołu  muzycznego  VIVO, parafialnej  grupy  „Dzieci  Boże”. Od  strony  muzycznej  ma  na  koncie  liczne  nagrody  zarówno  z  zespołami  jak  i  te  zdobyte  w  duecie  z  Izabelą  Bałucką.

Laureatką  tej  samej  nagrody, którą  Dominika  otrzymała  z  rąk  Pana  Burmistrza, była  Aleksandra  Ćwierz. My  gratulujemy  Dominice  i  czekamy  na  większą  liczbę  uczniów, którzy  swoją  ciężką  pracą, tak  jak  Dominika, powalczą  o  laur  ucznia  wybitnie  zdolnego!

Kadra pedagogiczna

ŻYŁA BOGUSŁAW