Kerstin Gier – cykl: TRYLOGIA SNÓW (3 tomy)

T 1 – SILWER. Pierwsza księga snów

T.2 – SILVER. Druga księga snów

T3 – SILVER. Trzecia księga snów

 

 

 

 

 

 

Liv i jej młodsza siostra ciągle zmieniają miejsce zamieszkania, gdyż jej mama, pracownik naukowy, dużo podróżuje. Dziewczynka nie ma przyjaciół ani bliskich znajomych. Ledwo udaje jej się zapoznać z nowymi koleżankami i kolegami ze szkoły, a już musi wyjechać do innego kraju. Jej mama bardzo kocha swoje córki, ale nie dostrzega problemu w nieustannych przeprowadzkach – uważa, że to przygoda, zwiedzanie świata, poznawanie nowych ludzi. 

Liv jest bardzo wrażliwą, zamkniętą w sobie dziewczyną. Wszystko się zmienia, gdy bohaterka wraz z siostrą, mamą i nianią przybywają do Londynu – wygląda na to, że tym razem to już ostatnia przeprowadzka. Liv będzie musiała znowu przyzwyczaić się do nowego otoczenia. Na swojej drodze spotyka jednak czterech tajemniczych, a zarazem przystojnych chłopców. W jednym z nich się zakochuje.

Liv zawsze przywiązywała dużą wagę do snów. Coraz częściej zaczyna napotykać w nich zielone drzwi, a za nimi swoich nowych kolegów. Wspólne sny pięciu bohaterów są ciekawe – chłopcy włączyli ją do swego tajemnego kręgu. Przeżywają wiele interesujących przygód, rozwiązują dziwne magiczne zagadki.

Sny mogą znaczyć wiele, mogą być słodkie lub niebezpieczne. Mogą też obudzić demony… Tak jest właśnie tutaj. Autorka w oryginalny sposób wykorzystała motyw snu. Udało jej się wykreować ciekawych bohaterów i stworzyć wciągającą fabułę. 

Bardzo przyjemna lektura, iskrzy humorem, zaskakuje. Polecam szczególnie dziewczynom.