„Znamię! Znam je?” – Szkoła podstawowa w Osieczanach przystąpiła do programu „Znamię! Znam je?” W ramach tej kampanii 29 września 2021r. na lekcji biologii uczniowie klasy VII dowiedzieli się: czym jest czerniak, jak go rozpoznać, jaką stosować profilaktykę. Tą wiedzą uczniowie będą mogli podzielić się z innymi, gdyż jest ona przydatna nie tylko im lecz także dorosłym. Uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądali przygotowany materiał.

Zajęcia prowadziła Marzena Leszczyńska

Profilaktyka HIV/AIDS  – Wykonano okolicznościową gazetkę przy głównym wejściu do szkoły. Rodzice, dziadkowie i  inni  przychodzący do szkoły – np. przyprowadzający lub odbierający dzieci młodsze mieli okazję obejrzeć gazetkę i zapoznać się z problematyką AIDS. Ponadto  przeprowadzono pogadanki na temat AIDS na lekcjach przyrody, biologii i WDŻ.

 

Zajęcia prowadziły: Izabela Bochenek i Marzena Leszczyńska

„Podstępne WZW” – zajęcia odbyły się 26.04.2022r. w klasie VII i 5.05.2022r. w klasie VIII. Uczniowie wysłuchali prelekcję na temat wirusowego zapalenia wątroby. Na podsumowanie zajęć dzieci wykonały profilaktyczne plakaty, które zostaną zaprezentowane na korytarzu szkolnym, tak aby inni (pozostali uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji szkolnej oraz rodzice) mogli zapoznać się Podstępnym WZW.

Zajęcia prowadziła Marzena Leszczyńska