WARSZTATY NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

12 listopada 2019 r. dzieci z przedszkola oraz uczniowie klasy I Zespołu Placówek Oświatowych w Osieczanach uczestniczyli w warsztatach poświęconych bezpieczeństwu w ruchu drogowym, które zostały przeprowadzone przez Panią Patrycję Litwę ze Straży Miejskiej w Myślenicach.

Podczas zajęć poruszono m.in. kwestię właściwego poruszania się na przejściu dla pieszych, a także zwracania uwagi na znaki drogowe oraz sygnalizację świetlną.

Ponadto, prowadząca warsztaty przedstawiła dzieciom jak należy się zachować w razie niebezpiecznych sytuacji, takich jak napotkanie bezpańskiego psa czy nieznajomej osoby, proponującej np. podwiezienie samochodem.

Uczestnicy zajęć otrzymali także elementy odblaskowe, poprawiające ich widoczność dla kierowców.