Kiermasz słodkości dla Kasi Nowak

20 i 21 października były dniami, w których w naszej szkole zbierano fundusze dla podopiecznej fundacji Licytuję-Pomagam – Kasi Nowak – dziewczynki chorej na dziecięce porażenie mózgowe. Sprzedawano własnoręcznie upieczone ciasta i ciasteczka, z których całkowity dochód został przeznaczony na rehabilitację dziewczynki. Zasięg akcji przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania dlatego postanowiliśmy rozłożyć akcję na dwa dni. Dzięki ofiarności uczniów, rodziców i nauczycieli udało się nam zebrać 2385, 89 zł ! Chcemy również podziękować Stowarzyszeniu Nasze Osieczany, które pomogło nam w kwestiach formalnych. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Pani Magdaleny Gubały oraz Pani Beaty Jaworskiej, które są „cichymi Aniołami naszej akcji” – dzięki nim mogliśmy przeprowadzić zbiórkę. DZIĘKUJEMY !

Otulmy bezdomnego

W ostatnim tygodniu października nasza szkoła włączyła się w akcję pomocy dla osób bezdomnych – podopiecznych Fundacji Św. Ojca Pio w Krakowie. Zbieraliśmy koce, czapki, szaliki, rękawiczki, termosy – przedmioty, które przydadzą się im w zimowy, trudny czas. Udało nam się zebrać aż 40 paczek ! Za otwarte serca na potrzeby bliźnich – DZIĘKUJEMY.

dav

Mikołaj w szpitalu

19.11.2021 zakończyliśmy akcję „Mikołaj w szpitalu”. Uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami pomogli Świętemu Mikołajowi napełnić prezentami jego sanie. Zebrano 50 paczek, w których znalazły się słodycze, żele, mydła, chusteczki nawilżane, kremy i szampony. Prezenty zostaną przekazane chorym na oddziałach szpitala w Myślenicach, szpitala onkologicznym w Krakowie, wychowankom Placówki Szkolno-Wychowawczej w Lubniu, Domu Samotnej Matki w Krakowie oraz dzieciom chorym na mukowiscydozę. Dziękujemy za wsparcie. Jesteście wspaniali !

 

dav

Razem na Święta

To już czwarta edycja akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Głównym celem inicjatywy jest zarówno zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Uczniowie naszej szkoły w tym roku, w ramach tej akcji wykonali piękne kartki świąteczne, które zostały przekazane Stowarzyszeniu „Paczka dla Bohatera”, które prowadzi akcje charytatywne skierowane do wszystkich ludzi walczących o wolną Polskę. Cieszymy się, że nasi uczniowie tak chętnie biorą udział w tego typu akcjach. 

dav
dav

Solidarni z Ukrainą –Pudełko po butach

Dziękujemy serdecznie za tak ogromny odzew na nasz apel w sprawie pomocy ogarniętej wojną Ukrainie. Ofiarność mieszkańców Osieczan nie zna granic. W tak krótkim czasie zebraliśmy ponad 90 paczek ! Zbieraliśmy produkty spożywcze z wydłużonym terminem przydatności, wodę, produkty higieny osobistej, koce, artykuły opatrunkowe oraz przybory szkolne. Wszystkie produkty zostały przekazane do Strażnicy OSP w Osieczanach.

dav

Niebo pod gołym niebem

Dobiegła końca kolejna akcja charytatywna organizowana przez Gminny Klub Wolontariatu. W kwietniowej akcji zbieraliśmy kawę, czekolady oraz cukier. Społeczność szkolna i nie tylko wykazała się niezwykłą empatią oraz wrażliwością na potrzeby bliźnich i chętnie odpowiedziała na ogłoszony apel. Przyniesione dary zostały przekazane podopiecznym fundacji Świętego Ojca Pio.

sdr

Słodko jest pomagać

Wszyscy wiemy, że czekolada to lek na całe zło. Dlatego już po raz kolejny zbieraliśmy słodkości by osłodzić trudny czas oraz dodać siły osobom przebywającym w szpitalach, Domu Samotnej Matki oraz Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Choć w ostatnim czasie było dużo zbiórek, na Was i Wasze otwarte serca zawsze można liczyć. Dziękujemy za włączenie się w akcję.